Zyzdrojowa Wola 6, 11-710 Piecki +48 606 648 799
Odwiedź nas:
Wybierz język:

Aktualności
Lato w Fundacji
Data: 06.09.16

Tego lata Fundację odwiedziło dużo wspaniałych i życzliwych ludzi, byli to zarówno nasi stali bywalcy i przyjaciele Fundacji jak i nowi ludzie o wielkich sercach.

To były dla nas bardzo aktywne i udane dwa miesiące :) W tym roku udało nam się zebrać bardzo dużo sianokiszonki. Po przeliczeniu wyszło aż 98 balotów.  Poza tymi zbiorami, zakupiliśmy dla naszych podopiecznych również 188 balotów siana po 120 zł oraz 20 balotów sianokiszonki po 150 zł. Jednak jak to w życiu bywa, kiedy siana jest dużo, brakuje słomy...  Serdecznie dziękujemy Pani Renacie z Bałowa za podarowanie 3 ton owsa dla naszych zwierząt.

Odwiedził nas też kowal, który zadbał o kopytka koni, jak również nasze zwierzęta przeszły kontrolę medyczną. Niektóre dostały zastrzyki wzmacniające stawy – przede wszystkim Jogi, który jest już starszym pieskiem i zwracamy się z prośbą do Pana Jacka, aby znalazł chwilkę i odwiedził go. Starsze konie miały pobraną krew do analizy, niektóre miały niedobory żelaza, więc otrzymały odpowiednie lekarstwa. Arabeska jest również w trakcie leczenia z powodu zmian na skórze.

Mamy też bardzo smutną wiadomość - tego lata odeszła Mili. Miała 16 lat, zasnęła w swoim ulubionym miejscu i już się nie obudziła. Opiekunom Mili serdecznie dziękujemy.

Niestety również Kola nie czuje się najlepiej, po pierwszej operacji która odbyła się rok temu wydawało się że wszystko wróci do normy ale niestety kontuzja się odnowiła. Wspólne gonitwy i zabawy z psami nie są dla niej wskazane. Na jesieni prawdopodobnie czeka ją kolejna operacja ścięgien.

Poza tym wszystkie nasze kotki i pieski mają się bardzo dobrze, są zdrowe i w świetnej kondycji, a nasz podopieczny bocian Wojtek na kolejną zimę postanowił zostać w Fundacji :).

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie, poświęcony czas i pracę w Fundacji w czasie wakacji: Marie, Katharinie, Marlene i Katie z Niemiec oraz Marlenie Bednarczyk, Marcie Boj, Frankowi Bober, Wiktorii i Oli Kiszakiewicz, Ani Hałasowskiej, Julce ..., Gracjanie Kalinowskiej i Eulalii Wałeckiej.

Do grona dobroczyńców chcemy dołączyć Jurka i Małgosię Bryczkowskich, właścicieli piekarni Majami ze Szczytna oraz Ewę i Willo Lingnau z Cele za ich nieocenioną pomoc.

Nasza stajnia dla starych koni powolutku rośnie, bardzo dziękujemy za podarowane przez firmę H+H Polska Sp. z o.o. z Lidzbarka Welskiego bloczki do murowania ścian.

Kochani, zachęcamy Was do odwiedzenia Fundacji w te ostatnie ciepłe dni lata.

 

Inspiracje

Sushi urodziła się 1998 roku, została wykupiona przez Fundacje z transportu do rzeźni w 1999 roku. Odezwała się do nas... [więcej...]

Tak, jak większość dni na Tęczowym Moście, ten dzień wstawał jasny i słoneczny, bez chmur na niebie, które mogłyby zmącić doskonałość tego... [więcej...]

Od tłumaczki:  kiedy zapytałam Autora o zgodę na tłumaczenie na język polski Historii z Tęczowego Mostu, wyraził ją... [więcej...]

Panu Markowi Majewskiemu serdecznie dziękujemy za zgodę na opublikowanie Jego wierszy,
a Drużce-Dróżce za to, że... [więcej...]

MODLITWA KONIA Z TRANSPORTU

Mój wiatronogi Boże... [więcej...]


Przyjaciele fundacji

Zanim zacznę opowiadać moją historię związaną z końmi oraz z Fundacją, pozwolę sobie powiedzieć,
że Polką... [więcej...]

"Uwielbiam zwierzaki, od najmłodszych lat zawsze pełno ich było w domu. Były zawsze w pobliżu cierpliwe i kochające. Pomagając w fundacji mogę choc w... [więcej...]

Niewątpliwie miarą cywilizacji społeczeństwa jest jego stosunek do naszych braci mniejszych. Gdyby każdy kochał... [więcej...]

...jak Kuba Bogu tak Pan Bóg Kubie...
Zwierzęta są prawdziwe, niezakłamane, jeżeli okazują swoją miłość to [więcej...]

Z podziwem patrzę na tę wielką miłość, którą Eulalia obdarza wszystkie potrzebujące pomocy zwierzęta. Dziękuję... [więcej...]