Zyzdrojowa Wola 6, 11-710 Piecki +48 606 648 799
Odwiedź nas:
Wybierz język:

Opowiem ci zagadkę
Dobre wieści - podsumowanie wykonanych prac w stajni.
Data: 24.10.18

Kochani :)
Pragniemy podzielić się z Wami wiadomościami o pracach, które udało nam się wykonać przez okres lata.
Boksy dla koni są już prawie wykończone!
Ostatnio dużo wolnego czasu spędziliśmy na malowaniu stajni. Firma Savel pana Artura Sawickiego ufundowała dla nas specjalną, zmywalną farbę firmy Beckers, którą pomalowaliśmy wszystkie boksy. Ogromnie jesteśmy wdzięczni Panu Arturowi za tak wspaniały dar. Arturze dziękujemy Ci z całego serca.
Mamy już poidła dla koni, które podarowała nam firma Marco-Pool z Piły. Nasze niskie ukłony w Waszą stronę.
Obecnie wpłaty jakie dostajemy na konto Fundacji, w tym także wpłaty z bazarku, które były na zakup poideł przekazujemy na kupno stalowych żłobów do karmienia koni oraz uchwytów do lizawek.Stalowe żłoby choć droższe od plastikowych są jednak o wiele bardziej odporne na uszkodzenia więc będą dłużej służyły naszemu stadu.
Teraz przed nami ogromne wyzwanie czyli zakup 15000 sztuk dachówki na pokrycie dachu stajni. Bez Was drodzy Darczyńcy po prostu nie będzie to możliwe. Wierzymy, że jak dotąd będziecie z nami a nie raz przekonaliśmy się, że ludzi o dobrych sercach nie brakuje wokół nas. Co powiecie na utworzenie zbiórki pod tytułem: "Podaruj 1 dachówkę na Dom Spokojnej Starości dla Koni".

Zima za pasem więc i u nas trwają przygotowania do niej pełną parą. Zakupiliśmy 300 balotów siana,100 balotów słomy a także 3,5 tony owsa. Być może wystarczy nam to do wiosny??? Dokarmianie koni musieliśmy już rozpocząć. Pastwiska są wyskubane więc wywozimy pasze na pola gdzie przebywają nasze konie.

Nieprzewidziane wydatki niestety się zdarzają.. Musieliśmy zakupić 100 impregnowanych kołków do wygrodzenia pastwisk. Ze względu na otaczające nas lasy ogrodzenia są notorycznie niszczone przez jelenie i sarny.

Ostatnio mieliśmy w stajni wizytę kowala. Konie zostały rozkute i wszystkie wywerkowane.
Pracy i obowiązków nam nie brakuje jednak wierzymy, że powolutku ze wszystkim się uporamy. Prosimy odwiedzajcie nas w wolnych chwilach. Wasz widok zawsze będzie dla nas nagrodą za to co robimy, za zaufanie jakim nas obdarzacie.
Prosimy o udział w bazarku. Może ktoś zechce wystawić fanty na bazarek. Jeśli nie macie Państwo na to czasu to fanty można przekazać do organizatorów bazarku. Prosimy o kontakt na facebooku z Kasia Mykietyszyn lub Ewa Ma.
Jeszcze raz ...DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO.

Aktualności
Rok 2018 dobiega końca, większość z nas biega zaganiana z głową zajętą myślami o zakupach, prezentach, strojach, ostatnich ważnych telefonach itp. W tej pogoni nie mamy czasu dla bliskich i siebie samych.... [więcej...]
Po kolejnym okresie przerwy w aktywnościach internetowych szczęśliwa i uradowana śpieszę poinformować Was Kochani, że Wojtuś nasz przyjaciel bocian okres zimowy zaliczy do udanych a to za sprawą Pana Arka... [więcej...]
Kochani :) Pragniemy podzielić się z Wami wiadomościami o pracach, które udało nam się wykonać przez okres lata. Boksy dla koni są już prawie wykończone! Ostatnio dużo wolnego czasu spędziliśmy na... [więcej...]
Tradycyjnie chylimy czoła wszystkim wirtualnym opiekunom naszych podopiecznych. Jesteście z nami każdego miesiąca wspierając nas finansowo. Za Wasze olbrzymie serca i zaangażowanie dziś mówimy Wam... [więcej...]