Zyzdrojowa Wola 6, 11-710 Piecki +48 606 648 799
Odwiedź nas:
Wybierz język:

Benny Archuleta - Ponowne połączenie
Tak, jak większość dni na Tęczowym Moście, ten dzień wstawał jasny i słoneczny, bez chmur na niebie, które mogłyby zmącić doskonałość tego dnia. Jednakże słońce wydawało się nieco jaśniejsze. Niebo - o odcień bardziej niebieskie. Nawet trawa wydawała się bardziej zielona.

Wszystkie zwierzęta na Moście wiedziały, co dzień taki, jak ten oznacza. Ponowne Połączenie!

Które ze zwierząt będzie tym szczęśliwcem, którego właściciel przybędzie, aby przeprowadzić je przez Tęczowy Most?

Jedno z nowoprzybyłych przebiegło przez łąkę, podskakując i bawiąc się przez całą drogę, dopóki nie znalazło się u boku jednego ze zwierząt, które tutaj było od jakiegoś czasu.

“Czy widziałeś kiedyś taki przepiękny dzień? - zapytało. „No! Dalej! Chodź pobaraszkujmy i pobawmy się! Nie pozwólmy, żebyśmy zmarnowali taki dzień na czekaniu!”

Ale drugie zwierzę wiedziało, że dzisiejszy dzień będzie wyjątkowy. „Bądź cierpliwy” powiedziało swojemu małemu przyjacielowi. „Dzisiaj będzie nawet bardziej pełne chwały niż możesz sobie to wyobrazić. Dzisiaj nastąpi ponowne połączenie. Zakończy się oczekiwanie na właściciela przez jakiegoś szczęśliwca. Dziś, ktoś przekroczy Tęczowy Most”.

Nie minęło wiele czasu, by wszystkie zwierzęta oczekujące na Tęczowym Moście ułożyły się wzdłuż ścieżki prowadzącej do niego. Wkrótce, sama ścieżka zajaśniała i można było, w oddali, zauważyć kogoś zbliżającego się.

Ojejku! krzyknęło starsze zwierzę. ”Ojejku! Ojejku! Ojejku!”. Jego ciało dygotało i oczy rozbłysnęły ogniem a nowoprzybyłe zwierzę nie wiedziało, jak ma to rozumieć. Uszy starszego podniosły się a łapy niosły je, kiedy zaczęło biegnąć w dół ścieżki, wrzeszcząc do swojego nowego przyjaciela: „Czekaj tutaj. To jest MÓJ WŁAŚCICIEL”. Czekaj tutaj na nas! Zaraz wrócę! Czekaj tutaj!”

Kiedy w końcu dobiegło do swojego właściciela, jego oczy i jego serce wreszcie mogły mówić zwykłym językiem miłości, który kultywowało dla niego w trakcie długiego oczekiwania. Jego właściciel pochylił się i podrapał je po głowie i wpatrywał się z miłością w oczy, których tak długo nie oglądał, lecz nigdy nie zapomniał. On mówił swojemu ukochanemu zwierzęciu, jak bardzo za nim tęsknił i jak nigdy ta miłość, z biegiem czasu, nie wyblakła.

Kiedy wrócili na miejsce w którym oczekiwał nowoprzybyły szczeniak, starsze zwierzę wpatrzyło się w swojego właściciela i powiedziało: „ to jest to zwierzę o które ty i twoi przyjaciele prosiliście żebym dbał. Robiłem to najlepiej, jak potrafiłem i ono wiele się nauczyło”. Następnie zwróciło się do swojego małego przyjaciela i powiedziało mu: ”Byłeś dobrym przyjacielem. Kiedy przybyłeś, samotny i wystraszony, nie mogłeś wiedzieć, że ten człowiek i jego przyjaciele prosili mnie, bym cię oczekiwał i zaopiekował się tobą, i pokazał ci, jak tutaj jest. Teraz proszę cię, byś usłyszał głos twojego właściciela i uczynił dla nowoprzybyłych zwierząt to wszystko, o co ja byłem przedtem poproszony”.

“Odchodzisz?” zapytał szczeniak.

“Muszę” usłyszał w odpowiedzi. „Ale kiedy nadejdzie twój czas, by ostatecznie przekroczyć Tęczowy Most, ja znów cię zobaczę. Będę bardzo za Tobą tęsknił, ale mój czas już nadszedł i moje miejsce jest przy nim” odpowiedziało odchodzące zwierzę przypatrując się swojemu właścicielowi. I wtedy, obrócili się i zaczęli razem przekraczać Tęczowy Most.

Szczeniak cieszył się szczęściem swojego przyjaciela, mimo, że już za nim tęsknił. I kiedy tak się przyglądał, usłyszał znajomy głos wołający go po imieniu i zobaczył nowoprzybyłego idącego po ścieżce. Wiedział, co ma zrobić.

„Cześć, jesteś nowy, no nie?”...

Ze strony internetowej i za pozwoleniem Autora

http://www.dachshund-rescue.org/node/666

Tłumaczenie: Iwona – Isia

Aktualności
Rok 2018 dobiega końca, większość z nas biega zaganiana z głową zajętą myślami o zakupach, prezentach, strojach, ostatnich ważnych telefonach itp. W tej pogoni nie mamy czasu dla bliskich i siebie samych.... [więcej...]
Po kolejnym okresie przerwy w aktywnościach internetowych szczęśliwa i uradowana śpieszę poinformować Was Kochani, że Wojtuś nasz przyjaciel bocian okres zimowy zaliczy do udanych a to za sprawą Pana Arka... [więcej...]
Kochani :) Pragniemy podzielić się z Wami wiadomościami o pracach, które udało nam się wykonać przez okres lata. Boksy dla koni są już prawie wykończone! Ostatnio dużo wolnego czasu spędziliśmy na... [więcej...]
Tradycyjnie chylimy czoła wszystkim wirtualnym opiekunom naszych podopiecznych. Jesteście z nami każdego miesiąca wspierając nas finansowo. Za Wasze olbrzymie serca i zaangażowanie dziś mówimy Wam... [więcej...]